Lektorzy


Wszyscy nasi lektorzy posiadają wyższe wykształcenie oraz specjalne przygotowanie do nauczania języka niemieckiego jako języka obcego


dr Jadwiga Dethloff

W 1992r. wspólnie z mężem Michaelem założyła Dethloff Deutschschule, która od 1994r. działa również jako Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut. Odpowiada za całokształt pracy szkoły.


tel. 693 471 450, e-mail: info@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Tomasz Wziątek

„Każdy człowiek ma swoją opowieść, każda opowieść ma swojego mistrza.”
Dąży do zbudowania zespołu ludzi, których inni uważają za mistrzów w tym, co robią.


tel. 509 845 978, e-mail: tomasz.wziatek@dethloff.pl

Czytaj więcej

Sekretariat szkolny

 

mgr Bożenna Kostkowska

Ludzie to jej pasja. Choć w finansach podobno też jest całkiem niezła :) . W wolnych chwilach wsiada na rower i ucieka za miasto!

Czytaj więcej

Lektorzy w kolejności alfabetycznej


mgr Dorota Brzezińska-Dąblowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Wielbicielka nadmorskich klimatów, podróży i zdrowego stylu życia. Jej zamiłowanie do niemieckiego wzięło górę nad fascynacja psychologią.


e-mail: dorota.brzezinska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Dejnek

Nauczycielka języka niemieckiego. Od 2002 roku uczy języka niemieckiego w Dethloff Deutschschule, czasami z lepszym a czasami z gorszym skutkiem :). To co robi, można śmiało nazwać jej pasją.


e-mail: katarzyna.dejnek@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Rita Ditz-Wróbel

Native speaker i pasjonatka języka niemieckiego, pracująca na co dzień jako nauczycielka, copywriter i moderator treści internetowych. Jest osobą aktywną, uśmiechniętą oraz otwartą na świat, która lubi zarażać swoim entuzjazmem innych. Jako wielbicielka sportu (w szczególności jeździectwa, fitnessu grupowego i biegania) ma na koncie już dwa półmaratony i szereg innych zawodów.

Czytaj więcej

mgr Julita Dolatowska-Rybka

Nauczycielka języka niemieckiego. Jej żywioł to ogień i ziemia, twardo (zwykle) stąpa po ziemi, ale jeżeli zapali się do pomysłu, trudno ją zatrzymać. W wolnym czasie relaksuje się wśród zieleni.


e-mail: julita.dolatowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Grambur-Bartmińska

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka Lingwistyki Stosowanej UMCS w kombinacji język angielski + język niemiecki (specjalizacja glottodydaktyczna i translatoryczna). Racjonalna do bólu, co niejednokrotnie wytykają jej przyjaciele. ;) Od kilku lat cierpi na chroniczny brak czasu, a od urodzenia – na przewlekłą chorobę zwaną perfekcjonizmem, która zbyt często komplikuje jej życie.

Czytaj więcej

mgr Iwona Kandzierska

Wieloletni nauczyciel języka niemieckiego, starszy wykładowca UMCS z ponad 40-letnim stażem, ceniona przez swoich uczniów oraz studentów za ciepło, otwartości oraz profesjonalizm w każdym calu! Prywatnie kocha zwierzęta, a szczególnie swojego małego przyjaciela - pieska rasy Chihuahua, który wabi się Bibuś!

Czytaj więcej

mgr Monika Kaproń-Dobrowolska

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka filologii germańskiej UMCS w Lublinie, stypendystka Katolickiego Instytutu Janineum w Wiedniu, egzaminator egzaminu maturalnego z języka niemieckiego, permanentnie cierpiąca na brak czasu, nieco chaotyczna ale cierpliwie dążąca do wyznaczonego celu. W życiu kieruje się mottem „Słowa dają nadzieję, czyny – pewność” (L. Szulc)”.


e-mail: monika.kapron-dobrowolska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Kozłowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Katarzyna, choć zdecydowanie bardziej odpowiada jej niemiecka wersja jej imienia czyli Kathrin. W taki sposób zwracają się do niej jej przyjaciele z Niemiec, których poznała dawno, dawno temu, bo jeszcze w 1999 roku, podczas rocznego pobytu na uniwersytecie w Münster w ramach stypendium DAAD. Przyjaźń ta trwa nieprzerwanie już 17 lat i niemalże tak długo zajmuje się też nauczaniem języka niemieckiego.


e-mail: katarzyna.kozlowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Ilona Kubejko

Nauczycielka języka niemieckiego. Kocha dalekie podróże, wysokie góry, kwietne łąki i jazdę na rowerze. Wyznaje zasadę, że każdy dzień wzbogaca nas o nowe, cenne doświadczenia.


e-mail: ilona.kubejko@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Anna Liwak

Nauczycielka języka niemieckiego, egzaminator maturalny. Najszczęśliwsza kiedy uczy i… pije kawę. Jej misją jest pomoc i towarzyszenie kursantkom i kursantom w drodze, jaką jest poznawanie języka niemieckiego, a obserwowanie ich postępów, czyni ją szczęśliwą ;)


e-mail: anna.liwak@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Iwona Machowicz

Nauczycielka języka niemieckiego. Uwielbia podróże małe i duże, odkrywanie nowych kultur, czytanie, wędrówki po górach i żeglarstwo. Chciałaby regularnie biegać, ale jak dotąd nie udało jej się zrealizować tego zamierzenia. Za to codziennie spaceruje z adoptowanym psem rasy mieszaniec pospolity. I od niedawna ćwiczy jogę.


e-mail: iwona.machowicz@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Karolina Różalska

Absolwentka Lingwistyki Stosowanej UMCS. Studiowała na Uniwersytecie Poczdamskim w ramach wymiany studenckiej. Jako zodiakalna Waga uwielbia anegdotki i ma niepohamowaną chęć zdobywania wiedzy, którą chętnie dzieli się ze swoimi uczniami. W jej życiu najważniejsze są harmonia i spokój, dlatego uwielbia długie spacery i pływanie.

Czytaj więcej

mgr Antonina Snopek

Pasjonatka nauki języków obcych, sama ma w planach dalszy rozwój. Pełna energii, chętna do podejmowania nowych wyzwań, nie boi się iść pod prąd czy podejmować trudnych decyzji, co zresztą doprowadziło ją do tego miejsca. Znająca swój cel i podążająca w wyznaczonym sobie kierunku absolwentka lingwistyki stosowanej na UMCS w Lublinie. Przecierająca nowe szlaki, chętna do podzielenia się swoją wiedzą z innymi, na swoim koncie ma również udział w programie Erasmus+ w Poczdamie.

Czytaj więcej

mgr Anna Sochal

Nauczycielka języka niemieckiego. Interesuje się literaturą, filmem i sportami motorowymi, szczególnie sportem żużlowym. W wolnym czasie chętnie pływa, zimą jeździ na nartach, a latem na rowerze. Ma duże grono przyjaciół, z którymi chętnie spędza wolne chwile. Lubi też zwierzęta – obecnie ma w domu psa, sznaucera miniaturowego.


e-mail: anna.sochal@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Joanna Sokołowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Naukę języków obcych traktuje jako klucz do poznania innych kultur i bilet do fantastycznych podróży. Potrafi z zaciekawieniem oprowadzić po kultowych miejscach berlińskiej bohemy, gdzie Hefeweizen doskonale komponuje się z piosenkami Svena Regenera. Stypendystka DAAD.


e-mail: joanna.sokolowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Kamil Zięba

Nauczyciel języka niemieckiego. Wielbiciel Kotów o nieustalonym pochodzeniu i trudnym charakterze. W wolnych chwilach tworzy małe kulinarne arcydzieła, wyznając zasadę, że można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle. Pasję do gotowania niezwykle skutecznie łączy z ogromnym zaangażowaniem w nauczanie języka niemieckiego. W to ostatnie wkłada tyle serca, że jest żywym zaprzeczeniem tezy o walce między sercem a mózgiem, w której to zawsze na końcu wygrywa Żołądek.

Czytaj więcej