Lektorzy


Wszyscy nasi lektorzy posiadają wyższe wykształcenie oraz specjalne przygotowanie do nauczania języka niemieckiego jako języka obcego


dr Jadwiga Dethloff

W 1992r. wspólnie z mężem Michaelem założyła Dethloff Deutschschule, która od 1994r. działa również jako Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut. Odpowiada za całokształt pracy szkoły.


tel. 693 471 450, e-mail: info@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Tomasz Wziątek

„Każdy człowiek ma swoją opowieść, każda opowieść ma swojego mistrza.”
Dąży do zbudowania zespołu ludzi, których inni uważają za mistrzów w tym, co robią.


tel. 509 845 978, e-mail: tomasz.wziatek@dethloff.pl

Czytaj więcej

Sekretariat szkolny

 

mgr Bożenna Kostkowska

Ludzie to jej pasja. Choć w finansach podobno też jest całkiem niezła :) . W wolnych chwilach wsiada na rower i ucieka za miasto!

Czytaj więcej

Lektorzy w kolejności alfabetycznej


mgr Dorota Brzezińska-Dąblowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Wielbicielka nadmorskich klimatów, podróży i zdrowego stylu życia. Jej zamiłowanie do niemieckiego wzięło górę nad fascynacja psychologią.


e-mail: dorota.brzezinska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Dejnek

Nauczycielka języka niemieckiego. Od 2002 roku uczy języka niemieckiego w Dethloff Deutschschule, czasami z lepszym a czasami z gorszym skutkiem :). To co robi, można śmiało nazwać jej pasją.


e-mail: katarzyna.dejnek@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Julita Dolatowska-Rybka

Nauczycielka języka niemieckiego. Jej żywioł to ogień i ziemia, twardo (zwykle) stąpa po ziemi, ale jeżeli zapali się do pomysłu, trudno ją zatrzymać. W wolnym czasie relaksuje się wśród zieleni.


e-mail: julita.dolatowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Grambur-Bartmińska

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka Lingwistyki Stosowanej UMCS w kombinacji język angielski + język niemiecki (specjalizacja glottodydaktyczna i translatoryczna). Racjonalna do bólu, co niejednokrotnie wytykają jej przyjaciele. ;) Od kilku lat cierpi na chroniczny brak czasu, a od urodzenia – na przewlekłą chorobę zwaną perfekcjonizmem, która zbyt często komplikuje jej życie.

Czytaj więcej

mgr Marek Jędrzejowski

Nauczyciel języka niemieckiego. Absolwent filologii germańskiej, którą ukończył oczywiście :) z wyróżnieniem. Wieloletni pracownik Instytutu Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS.


e-mail: marek.jedrzejowski@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Monika Kaproń-Dobrowolska

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka filologii germańskiej UMCS w Lublinie, stypendystka Katolickiego Instytutu Janineum w Wiedniu, egzaminator egzaminu maturalnego z języka niemieckiego, permanentnie cierpiąca na brak czasu, nieco chaotyczna ale cierpliwie dążąca do wyznaczonego celu. W życiu kieruje się mottem „Słowa dają nadzieję, czyny – pewność” (L. Szulc)”.


e-mail: monika.kapron-dobrowolska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Kozłowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Katarzyna, choć zdecydowanie bardziej odpowiada jej niemiecka wersja jej imienia czyli Kathrin. W taki sposób zwracają się do niej jej przyjaciele z Niemiec, których poznała dawno, dawno temu, bo jeszcze w 1999 roku, podczas rocznego pobytu na uniwersytecie w Münster w ramach stypendium DAAD. Przyjaźń ta trwa nieprzerwanie już 17 lat i niemalże tak długo zajmuje się też nauczaniem języka niemieckiego.


e-mail: katarzyna.kozlowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Ilona Kubejko

Nauczycielka języka niemieckiego. Kocha dalekie podróże, wysokie góry, kwietne łąki i jazdę na rowerze. Wyznaje zasadę, że każdy dzień wzbogaca nas o nowe, cenne doświadczenia.


e-mail: ilona.kubejko@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Anna Kupiszewska

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka lingwistyki stosowanej UMCS. Niemiecki to jej miłość od… tak właściwie to od pierwszego spotkania z tym językiem w szkole gimnazjalnej ;) Dzięki wspaniałym nauczycielom germańskie uczucie nie wygasło, ale kwitnie nadal. Teraz swoim zamiłowaniem do języka chce się dzielić z innymi :)


e-mail: anna.kupiszewska@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Iwona Machowicz

Nauczycielka języka niemieckiego. Uwielbia podróże małe i duże, odkrywanie nowych kultur, czytanie, wędrówki po górach i żeglarstwo. Chciałaby regularnie biegać, ale jak dotąd nie udało jej się zrealizować tego zamierzenia. Za to codziennie spaceruje z adoptowanym psem rasy mieszaniec pospolity. I od niedawna ćwiczy jogę.


e-mail: iwona.machowicz@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Joanna Pędzisz

Nauczycielka języka niemieckiego. Urodzona w miesiącu, w którym kwitną białe bzy. W roku jej urodzenia pojawiła się dwukrotnie szczęśliwa liczba. Z wykształcenia germanistka, której po wielu latach poszukiwań udało się zaleźć pasję – taniec – alternatywę i inspirację dla wykonywanego zawodu.


e-mail: joanna.pedzisz@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Anna Sochal

Nauczycielka języka niemieckiego. Interesuje się literaturą, filmem i sportami motorowymi, szczególnie sportem żużlowym. W wolnym czasie chętnie pływa, zimą jeździ na nartach, a latem na rowerze. Ma duże grono przyjaciół, z którymi chętnie spędza wolne chwile. Lubi też zwierzęta – obecnie ma w domu psa, sznaucera miniaturowego.


e-mail: anna.sochal@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Joanna Sokołowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Naukę języków obcych traktuje jako klucz do poznania innych kultur i bilet do fantastycznych podróży. Potrafi z zaciekawieniem oprowadzić po kultowych miejscach berlińskiej bohemy, gdzie Hefeweizen doskonale komponuje się z piosenkami Svena Regenera. Stypendystka DAAD.


e-mail: joanna.sokolowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Patrycja Werner Szymanek

Nauczycielka języka niemieckiego. Stypendystka programu Erasmus+. Tryskająca energią, entuzjastyczna, twórcza i towarzyska, zawsze znajdzie powód aby się uśmiechnąć :) Uwielbiająca pracę z dziećmi zwolenniczka innowacyjnych metod nauczania oraz wykorzystywania technologii informacyjnej podczas zajęć. Swoją pracę licencjacką poświęciła jednej z takich metod: Stationenlernen. Uważa, że najważniejsze w pracy nauczyciela jest odkrycie w każdym dziecku bez względu na bariery jego predyspozycji, uwarunkowań, zdolności i mocnych stron oraz, że zadaniem nauczyciela jest pokazywanie i przekazywanie pozytywnego stosunku do nauki i uczenia się.


e-mail: patrycja.werner-szymanek@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Żurawska

Nauczycielka języka niemieckiego. Choć z głową lekko w chmurach, to stopami mocno po ziemi i wielkim serduszkiem gdzieś pośrodku kroczy prowadząc swoich uczniów przez zawiłości języka niemieckiego. Propagatorka hasła: „Englisch ist dein Muss, Deutsch ist dein Plus” w mowie i czynach.


e-mail: katarzyna.zurawska@dethloff.pl

Czytaj więcej