Lektorzy


Wszyscy nasi lektorzy posiadają wyższe wykształcenie oraz specjalne przygotowanie do nauczania języka niemieckiego jako języka obcego


dr Jadwiga Dethloff

W 1992r. wspólnie z mężem Michaelem założyła Dethloff Deutschschule, która od 1994r. działa również jako Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut. Odpowiada za całokształt pracy szkoły.


tel. 693 471 450, e-mail: info@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Tomasz Wziątek

„Każdy człowiek ma swoją opowieść, każda opowieść ma swojego mistrza.”
Dąży do zbudowania zespołu ludzi, których inni uważają za mistrzów w tym, co robią.


tel. 509 845 978, e-mail: tomasz.wziatek@dethloff.pl

Czytaj więcej

Sekretariat szkolny

 

mgr Bożenna Kostkowska

Ludzie to jej pasja. Choć w finansach podobno też jest całkiem niezła :) . W wolnych chwilach wsiada na rower i ucieka za miasto!

Czytaj więcej

Lektorzy w kolejności alfabetycznej


mgr Aleksandra Bobowski-Tosiek

Native speaker języka niemieckiego. Absolwentka filologii niemieckiej, angielskiej i politologii na Westfälische Wilhelms-Universität w Münster. Wieloletnia lektorka DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) w Katedrze Germanistyki UMCS. W nauczaniu języka niemieckiego stawia na interakcję, autentyczny język oraz aspekty kulturowe.

Czytaj więcej

mgr Dorota Brzezińska-Dąblowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Wielbicielka nadmorskich klimatów, podróży i zdrowego stylu życia. Jej zamiłowanie do niemieckiego wzięło górę nad fascynacja psychologią.


e-mail: dorota.brzezinska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Michał Czarnecki

Michał to native speaker języka niemieckiego. Przeżył prawie całe życie w Niemczech. Zna kulturę, zwyczaje, literaturę, ciekawostki, jak i różne dialekty tego języka. Uczy w przyjemnej atmosferze na każdym poziomie. Przede wszystkim kładzie nacisk na język werbalny, płynną komunikację i poprawną wymowę podbudowaną tzw. jak sam mówi "Sprachgefühl" (czyli wyczuciem językowym) oraz solidną strukturą gramatyczną. Na co dzień pracuje jako analityk języka niemieckiego w dużej korporacji na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.


e-mail: michal.czarnecki@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Dejnek

Nauczycielka języka niemieckiego. Od 2002 roku uczy języka niemieckiego w Dethloff Deutschschule, czasami z lepszym a czasami z gorszym skutkiem :). To co robi, można śmiało nazwać jej pasją.


e-mail: katarzyna.dejnek@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Julita Dolatowska-Rybka

Nauczycielka języka niemieckiego. Jej żywioł to ogień i ziemia, twardo (zwykle) stąpa po ziemi, ale jeżeli zapali się do pomysłu, trudno ją zatrzymać. W wolnym czasie relaksuje się wśród zieleni.


e-mail: julita.dolatowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Grambur-Bartmińska

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka Lingwistyki Stosowanej UMCS w kombinacji język angielski + język niemiecki (specjalizacja glottodydaktyczna i translatoryczna). Racjonalna do bólu, co niejednokrotnie wytykają jej przyjaciele. ;) Od kilku lat cierpi na chroniczny brak czasu, a od urodzenia – na przewlekłą chorobę zwaną perfekcjonizmem, która zbyt często komplikuje jej życie.

Czytaj więcej

mgr Aleksandra Iwanek

Absolwentka germanistyki UMCS, nigdy nie sądziła, że zostanie nauczycielką. Przez kilka lat pracowała jako przewodnik muzealny, dzięki czemu odkryła, że praca z ludźmi to jej pasja. Zaczynając pracę jako lektor języka niemieckiego, pokochała to i teraz nie wyobraża sobie robić nic innego. Uwielbia kontakt z młodzieżą, a młodzież chyba uwielbia ją. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, a swoją energią stara się zarazić kursantów. Podczas zajęć zawsze łączy przyjemne z pożytecznym, ponieważ tylko w ten sposób można rozbudzić pasje w najmłodszych kursantach.


e-mail: aleksandra.iwanek@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Monika Kaproń-Dobrowolska

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka filologii germańskiej UMCS w Lublinie, stypendystka Katolickiego Instytutu Janineum w Wiedniu, egzaminator egzaminu maturalnego z języka niemieckiego, permanentnie cierpiąca na brak czasu, nieco chaotyczna ale cierpliwie dążąca do wyznaczonego celu. W życiu kieruje się mottem „Słowa dają nadzieję, czyny – pewność” (L. Szulc)”.


e-mail: monika.kapron-dobrowolska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Kozłowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Katarzyna, choć zdecydowanie bardziej odpowiada jej niemiecka wersja jej imienia czyli Kathrin. W taki sposób zwracają się do niej jej przyjaciele z Niemiec, których poznała dawno, dawno temu, bo jeszcze w 1999 roku, podczas rocznego pobytu na uniwersytecie w Münster w ramach stypendium DAAD. Przyjaźń ta trwa nieprzerwanie już 17 lat i niemalże tak długo zajmuje się też nauczaniem języka niemieckiego.


e-mail: katarzyna.kozlowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Ilona Kubejko

Nauczycielka języka niemieckiego. Kocha dalekie podróże, wysokie góry, kwietne łąki i jazdę na rowerze. Wyznaje zasadę, że każdy dzień wzbogaca nas o nowe, cenne doświadczenia.


e-mail: ilona.kubejko@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Anna Liwak

Nauczycielka języka niemieckiego, egzaminator maturalny. Najszczęśliwsza kiedy uczy i… pije kawę. Jej misją jest pomoc i towarzyszenie kursantkom i kursantom w drodze, jaką jest poznawanie języka niemieckiego, a obserwowanie ich postępów, czyni ją szczęśliwą ;)


e-mail: anna.liwak@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Iwona Machowicz

Nauczycielka języka niemieckiego. Uwielbia podróże małe i duże, odkrywanie nowych kultur, czytanie, wędrówki po górach i żeglarstwo. Chciałaby regularnie biegać, ale jak dotąd nie udało jej się zrealizować tego zamierzenia. Za to codziennie spaceruje z adoptowanym psem rasy mieszaniec pospolity. I od niedawna ćwiczy jogę.


e-mail: iwona.machowicz@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Anna Sochal

Nauczycielka języka niemieckiego. Interesuje się literaturą, filmem i sportami motorowymi, szczególnie sportem żużlowym. W wolnym czasie chętnie pływa, zimą jeździ na nartach, a latem na rowerze. Ma duże grono przyjaciół, z którymi chętnie spędza wolne chwile. Lubi też zwierzęta – obecnie ma w domu psa, sznaucera miniaturowego.


e-mail: anna.sochal@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Joanna Sokołowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Naukę języków obcych traktuje jako klucz do poznania innych kultur i bilet do fantastycznych podróży. Potrafi z zaciekawieniem oprowadzić po kultowych miejscach berlińskiej bohemy, gdzie Hefeweizen doskonale komponuje się z piosenkami Svena Regenera. Stypendystka DAAD.


e-mail: joanna.sokolowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Wiktoria Syroka

Absolwentka Lingwistyki Stosowanej UMCS w kombinacji: język angielski + język niemiecki (specjalizacja translatoryczna), nigdy nie sądziła, że nauczanie może być jej pasją. Jej zdaniem każdy może nauczyć się języka obcego, niezależnie od wieku, ponieważ wystarczą tylko chęci. Każdy uczeń ma dla niej ukryty w sobie potencjał, który wspólnie próbują odkryć podczas zajęć. Stawia na integrację z grupą oraz na bezgraniczne zaufanie.

Czytaj więcej

mgr Patrycja Werner Szymanek

Nauczycielka języka niemieckiego. Stypendystka programu Erasmus+. Tryskająca energią, entuzjastyczna, twórcza i towarzyska, zawsze znajdzie powód aby się uśmiechnąć :) Uwielbiająca pracę z dziećmi zwolenniczka innowacyjnych metod nauczania oraz wykorzystywania technologii informacyjnej podczas zajęć. Swoją pracę licencjacką poświęciła jednej z takich metod: Stationenlernen. Uważa, że najważniejsze w pracy nauczyciela jest odkrycie w każdym dziecku bez względu na bariery jego predyspozycji, uwarunkowań, zdolności i mocnych stron oraz, że zadaniem nauczyciela jest pokazywanie i przekazywanie pozytywnego stosunku do nauki i uczenia się.


e-mail: patrycja.werner-szymanek@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Piotr Wetoszka

Nauczyciel języka niemieckiego. Absolwent filologii germańskiej i ekonomii, pracownik Wydziału Ekonomicznego UMCS. Dobrze czuje się zarówno w otoczeniu liczb i wykresów, jak i w świecie baśni braci Grimm, które pokochał. Ceni sobie abstrakcyjny humor oraz dobrą, mocną kawę wypitą (zależnie od nastroju) przy dźwiękach spokojnego reggae lub energetycznego rocka. W wolnych chwilach sam grywa na keyboardzie, biega lub spaceruje – dłuuuugo i byle przed siebie!


e-mail: piotr.wetoszka@dethloff.pl

Czytaj więcej